Masina invizibila facuta de Mercedes-Benz

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Masina invizibila facuta de Mercedes-Benz

Mesaj  Adrian la data de Mar Mar 13, 2012 5:12 am

Pentru a promova viitoarele modele Mercedes Benz bazate pe tehnologia cu hidrogen, cei de la Mercedes au creat o reclama cu un impact puternic.

In timp ce toata industria auto nu stie cum sa atraga privirile asupra noilor autovehicule cu propulsie alternativa, Mercedes-Benz a avut recent o abordare diferită pentru viitorul vehicul pe hidrogen, celula de combustibil, F-Cell. Compania din Germania a lansat o versiune speciala a masinii in fata publicului si a facut tot posibilul pentru a ascunde hatchback-ul in spatele unui val special de LED-uri. LED-urile au fost asociate cu un Canon 5D Mark II, pe partea cealalta a masinii, de unde se furnizat materialul video.

Pentru mai multe detalii va invitam sa vizionati clipul video de mai jos, vizionare placuta!

Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Data de inscriere : 08/02/2010

Vezi profilul utilizatorului http://francemobile.usersboard.net

Sus In jos

Re: Masina invizibila facuta de Mercedes-Benz

Mesaj  leoha__93 la data de Mar Mar 13, 2012 7:17 am

Adrian a scris:Pentru a promova viitoarele modele Mercedes Benz bazate pe tehnologia cu hidrogen, cei de la Mercedes au creat o reclama cu un impact puternic.
Nu m-a impresionat deloc, mai bine era sa faca ceva mai util. De exemplu noul ford kuga deschide portbagajul cu ajutorul unei lovituri slabe asupra barei de protectie...sau volvo a propus un auto nau care are airbag pentru pietoni... aceasta e cu adevarat genial. Din partea mercedesului cred ca e o prostie !!!
leoha__93

Localizare : Chisinau, Moldova
Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 24

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  citro-fan la data de Mier Mar 21, 2012 11:14 am

Citind mai atent putem vedea ca este doar o reclama de promovare!
citro-fan

Localizare : CHISINAU, MD
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 35

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: